ورزش کراس فیت کراس فیک سبک زندگی است

هر وقت در یک جمع جدید صحبت از این می شود که ما کراس فیت می کنیم همه فکر می کنند ما  یک کار و ورزش خیلی خشن انجام می دهیم و هر روز با انواع آسیب ها سر و کله می زنیم.

 

"<yoastmark

پالو کرونکا یکی از موسسین کراس فیت می باشد و شش سال است که کراس فیت کار می کند و در ادامه نقل قولی از او را در مورد کراس فیت می خوانیم

ما همواره داریم تلاش می کنیم تا این باور عمومی مبنی بر اینکه ورزش کراس فیت بسیار خشن و سخت می باشد را تغییر دهیم چراکه معمولا افرادی این موضوع را مطرح می کنند که هرگز کراس فیت را امتحان نکرده اند.

ما درک می کنیم که مردم زیادی ممکن است این حس را درباره ورزش کراس فیت داشته باشند چرت که رسانه های همواره به قسمت مسابقه های کراس فیت می پردازد و به قسمت دست آورد های و پیشرفت هایی که هر روز با علم کراس فیت در دنیا اتفاق می افتد توجه نمی کنند و بهبود وضعیت جسمی بسیاری از افراد میان سال و مسن را به تصویر نمی کشند.

دیدن مسابقات کراس فیت بدون شک بسیار جذاب و دیدنی است و بعد از دیدن آن عمده افراد به وجد می آیند که شروع به ورزش کراس فیت کار کردن کنند ولی چون در فیلم های وزنه های سنگین و کار های طاقت فرسا و سختی را دیده اند فکر می کنند این ورزش برای آنها مناسب نیست ولی باید این را بدانند که این حرکات پیش فرض های زیادی دارد و قرار نیست همه دقیقا یک نوع حرکت را انجام دهند و هر شخص بر اساس توانمندی خود حرکات را انتخاب می کند.

کار مربی های کراس فیت این است که روش تبدیل کردن یک حرکت مانند بارفیکس رفتن به حرکت های آسان تر و ساده تر را بلد باشد و بتواند به جای بارفیکس رفتن حرکت جایگزین و پایه ای تری را برای آن طراحی کند. و این مهمترین موضوع هست که ما قسمت های مثبت کراس فیت در زندگی را درک کنیم .هدف کراس فیت یاد دادن درست حرکت کردن و  قوی تر شدن در زندگی است و این هدف برای تمامی افراد با هر سطحی از آمادگی جسمانی یکسان است.

 

فراموش نکنید که کراس فیت یک ورزش جدید و جوان است و تمامی افرادی که امروز در مسابقات شرکت می کنند چند سال پیش تاره واردین کراس فیت بوده اند، شاید شروع راحت تری داشته اند چرا که سابقه ورزشی بیشتری داشته اند ولی تجربه کراس فیت چیز متفاوتی است.

واقعا قبل از شروع کراس فیت چند نفر در دنیا می توانستند حرکت اسنچ ( یک ضرب وزنه برداری ) را انجام دهند؟ و امروز چند نفر از طریق کراس فیت دارند نحوه درست این کار را یاد می گیرند؟

اگر تمامی ورزشکاران کراس فیت در تمام باشگاه های دنیا قرار بود حرفه ای باشند در اینصورت ۱۵۰۰۰ باشگاه این روزش در دنیا بی معنی بود، باید باور کنیم بسیاری از افرادی که کراس فیت می کنند آدم های عادی هستند که با ورزش کراسفیت به دنبال سبک زندگی بهتر و سالم تری هستند و می خواهند از دیروز خود قوی تر باشند.

نمودار زیر میانگین سنی افرادی را نشان می دهند که در دنیا در حال کراس فیت هستند، کاملا واضح است که نفراتی که با سن بالا شروع به کراس فیت می کنند به دنبال مسابقه دادن نیستند و هدف متفاوتی از کراس فیت دنبال می کنند. ولی تمامی این افراد چه ۵۰ ساله و چه ۲۴ ساله  در یک ساعت و یک روز با هم ترین میکنند

 

 

برای برخی افراد همین که یک ساعت وارد یک باشگاه می شوند و تمرین می کنند بسیار لذت بخش است و عمده باشگاه ها سعی می کنند مانند یک دانشگاه برای کراس فیت باشند و درست حرکت کردن و درست غذا خوردن و خوب خوابیدن و استراحت کردن را آموزش دهند.

در باشگاه های کراس فیت و محیط کراس فیت رفاقت و پیشرفت کردن هر شخص به نسبت دیروز خود مهمترین اصل می باشد و تمام افراد یکدیگر را تشویق می کنند تا رکورد های جدید از خود بر جای بگذارند و با تمام وجود برای بهتر شدن تلاش کنند.

جادوی اصلی کراس فیت همین است که به شما رمز خوب زندگی کردن و قوی تر بودن را یاد می دهد و در محیط دوستانه و به دور از رقابت شما را به سمت بهتر شدن و سالم تر بودن هدایت می کند.

امیدوارم از تمرین بعدی خود لذت ببرید چرا که اگر در حال خواندن این مقاله هستید احتمال اینکه شما کراس فیتر باشید یا بخواهید کراس فیت را شروع کنید خیلی زیاد است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.