تمرینات کراس فیت بانوان باعث حجیم شدن آنها می شود ؟

یکی از مواردی که خانم های بسیار زیادی در موردش از ما سوال می پرسند این است که آیا انجام دادن کراس فیت باعث حجیم شدن خانم ها می شود ؟ و آیا باعث می شود سایز عضلات آنها رشد کنند و شبیه آقایان دیده شوند.

شاید شما با دیدن مسابقات کراس فیت گیمز که مسابقات رسمی سالیانه ی کراس فیت می باشد به وجد آمده باشید و با دیدن این مسابقات بخواهید از فردا شروع به انجام دادن کراس فیت کنید.

این یک واکنش کاملا طبیعی و فراگیر به دیدن مسابقات و تمرینات کراس فیت می باشد. ولی سوال اصلی که آیا من هم با انجام دادن کراس فیت شبیه مسابقه دهنده ها می شوم و هیکلی درشت خواهم داشت پا بر جاست.

شاید خانم هایی را دیده باشید که با انجام دادن ورزش کراس فیت از خانم هایی که فقط می دوند یا یوگا می کنند حجم عضله ی بیشتری داشته باشند ولی این مقایسه مقایسه خوبی نیست و باید به صورت کلی این موضوع را بررسی کرد، ما به شما قول می دهیم تا آخر این مقاله جواب کاملی به اینکه آیا انجام دادن کراس فیت خانم ها را حجیم می کند بدهیم.

در این مقاله نه تنها به سوال اصلی پاسخ می دهیم بلکه به شما توضیح می دهیم که هدف شما چگونه بر نتیجه کار شما اثر می گذارد، چه هدف شما بر این باشد که حجم عضلانی خود را افزایش دهید و چه هدف شما این باشد که وزن خود را کاهش دهید و میزان چربی خود را کاهش دهید تا بدنی زیبا و سیکس پک داشته باشید.

آیا کراس فیت عضلات خانم های را حجیم می کند ؟

بله ( هر چند که با توجه به ژنتیک خانم ها افزایش حجم عضلانی در آنهای بسیار سخت می باشد )

و خیر، لزوما قرار نیست با انجام دادن تمرینات کراس فیت حجم عضلانی خانم ها افزایش پیدا کند، بلکه خود ورزشکار است که تصمیم می گیرد بدن خود را در چه راستایی تمرین دهد؟

حقیقت این است که اگر شما بخواهید و به بدن خود اجازه دهید که حجیم شود در ایصورات کراس فیت نیز باعث حجیم شدن عضلات شما می گردد ولی راه های بسیاری هم هست که مانع حجیم شدن عضلات می گردد و کافیست هدف خود را به مربی خود اعلام کنی تا تمرینات شما براساس اهداف شما طراحی شود.

خانم ها به صورت طبیعی میزان چربی بیشتری دارند و سطح تسترون آنها از آقایان به شدت کمتر است که این موضوع باعث می شود تا افزایش حجم عضلانی به صورت طبیعی برای خانم ها بی نهایت سخت باشد.

هدف شخصی شما از تمرین کردن چیست؟

هدف شما از اینکه شروع به ورزش کرده اید چیست؟ اگر انتظار دارید که هر ورزشی انجام دهید و در حین انجام دادن ورزش به هیچ وجه حجم عضلات شما افزایش نیابد در این صورت خبر بدی برایتان دارم و آن این است که مستقل از اینکه کراس فیت انجام می دهید یا هر تمرینی دیگری این موضوع غیر ممکن است، و با انجام دادن حرکات ورزشی در نهایت حجم عضلات شما افزایش خواهد یافت.

چند هدف اصلی که خانم ها با انجام ورزش به دنبالش هستند

  • اضافه کردن حجم توده ی عضلانی
  • کاهش میزان چربی بدن و خشک کردن بدن
  • فرم گرفتن با حفظ فرم های زنانه
  • قویتر شدن و امکان انجام کارهایی مانند بارفیکس یا راه رفتن روی دستها

همه چیز به نوع رژیم غذایی بر می گردد، اگر جوری غذا بخورید که حجم بگیرید در اینصورت حجم عضلانی شما زیاد خواهد شد و اگر جوری غذا بخورید که لاغر شوید لاغر تر خواهید شد و چربی از دست می دهید.

آیا کراس فیت روش مناسبی برای لاغر شدن و کاهش چربی ها است؟

بله،بدون شک کراس فیت چربی خیلی زیادی می سوزاند و کالری مصرفی شما در طی روز را به شدت بالا می برد و اگر کالری ورودی شما طی روز اندکی کمتر از کالری مصرفی شما باشد در اینصورت بدن شما یاد می گیرد از چربی به عنوان سوخت استفاده کند.

تغذیه مهمترین موضوع می باشد و رعایت کردن تغذیه درست از هر چیزی واجب تر است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.